W dzisiejszym świecie osiągnięcia najnowszych technologii są naprawdę godne podziwu. Dzięki współczesnym rozwiązaniom, powstaje wiele udogodnień, które wpływają na jakość ludzkiego życia, jednocześnie zachwycając pomysłowością twórców. Jedną z ciekawszych idei z branży elektronicznej jest domowy system muzyki bezprzewodowej Yamaha MusicCast. Z opisywanego systemu może skorzystać każdy, kto posiada urządzenia audio lub video, które są z nim kompatybilne.

Za pomocą Yamaha MusicCast można kontrolować poszczególne sprzęty za pomocą tabletu lub smartfonu. Jest to system strefowy, pozwalający domownikom na niezależność i nawigowanie muzyką z dowolnego miejsca w mieszkaniu. W jego skład mogą wchodzić na przykład telewizor, gramofon czy wieża Hi-fi. Zarządzanie każdym ze sprzętów odbywa się za pośrednictwem jednej, specjalnie przystosowanej aplikacji.

Jej intuicyjna obsługa sprawia, że poradzi z nią sobie nawet ktoś, kto nigdy wcześniej nie obsługiwał złożonych systemów nawigacji. Program umożliwia też grupowanie poszczególnych urządzeń w ten sposób, by odtwarzały ten sam materiał jednocześnie. Plusem korzystania z tego systemu nawigacji jest także jakość dźwięku. Wysoka rozdzielczość pozwala bowiem odtwarzać ścieżkę audio z najdrobniejszymi detalami.

Yamaha MusicCast wykorzystuje system bloutooth output, który daje możliwość przesyłania słuchanej muzyki sposobem bezprzewodowym zarówno do głośników, jak i słuchawek, wyposażonych w moduł bluetooth (może to być sprzęt, wyprodukowany przez dowolną firmę).