Kino domowe według producentów urządzeń to zupełnie inny wymiar obrazu, ale przede wszystkim dźwięku. Kilka lat temu były one zupełną nowością na polskim rynku, dziś nie robią już takiego wrażenia. Od telewizorów o coraz większej przekątnej odchodzi się na rzecz projektorów, które nadają filmom czy innym odtwarzanym materiałom zupełni inny klimat.

Nadal kino domowe kojarzone jest z wieloma urządzeniami, co niekoniecznie sprawdza się w małych pomieszczeniach i nie chodzi tylko, o jakość obrazu czy fonii, ale przede wszystkim realną możliwość rozłożenia wszystkich urządzeń. Właśnie naprzeciw takim wymaganiom producenci oferują mini zestawy. Co zawierają takie mini zestawy? Kolumny lub głośniki najczęściej dwie sztuki oraz wzmacniacz inaczej zwany tunerem, odtwarzacz CD, USB, Bluetooth, odtwarzacz MP3, tuner FM a z nim sleep timer.

Mini zestawy sterowane są za pomocą pilota, ale coraz częściej systemy operacyjne urządzeń mobilnych takich jak smartfony umożliwiają pobranie aplikacji, która służy jak pilot. Jakie są zalety mini zestawów? Na pewno brzmienie jest lepsze niżeli z telewizora, są łatwe w obsłudze ze względu na ograniczoną ilość możliwości, są niewielkich rozmiarów. Jakie są wady? Wprost proporcjonalnie do ceny można odnieść też, jakość otrzymanego dźwięku oraz obrazu, mini zestawy nie są wyposażone w wiele gniazd połączeniowych, dźwięk przestrzenny jest zdecydowanie gorszy niżeli w przypadku w systemach wielogłośnikowych.

Wniosek nasuwa się jeden, że największym plusem mini zestawów jest ich wielkość.