Słuchawkek używamy najczęściej wtedy, kiedy zależy nam na tym, by skupić się na muzyce odłączając się od otoczenia. Wielu producentów niestety w niedostateczny sposób dba o to, by zredukować szumy.

Czy jest to w ogóle możliwe? Tak, jest możliwe za pomocą wbudowanych mikrofonów. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne ze względu na to, że dzięki wspomnianej redukcji nie musimy naszego urządzenia nastawiać na najwyższe natężenie głośności a mimo to możemy się skupić na tym, na czym chcemy.

Dla osób aktywnych oraz tych mniej aktywnych, ale praktycznych, producenci oferują słuchawki bezprzewodowe dokanałowe, czyli douszne lub nauszne. Zarówno pierwsze jak i drugie cieszą się olbrzymią popularnością.

Osoby aktywne lubiące cieszyć się rozbrzmiewającą muzyką podczas jazdy na rowerze czy joggingu, powinny skupić się przede wszystkim na tym czy słuchawki są przewodowe czy bezprzewodowe, nikt przecież nie lubi być oplątany kablami szczególnie podczas wykonywania innych czynności. Ważne jest również to, z czego wykonane są słuchawki, w przypadku tych nausznych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skóra naturalna oraz pałąk, który dostosowuje się do średnicy głowy.

Jeśli chodzi zaś o te przewodowe ważne jest to by było kilka rodzajów wtyczek, ponieważ niewygodne stanie się cykliczne poprawianie ich do kanału ucha. Choć pozornie wybór słuchawek może wydawać się błahostką w rzeczywistości jest wiele elementów ich specyfikacji, na które powinniśmy zwrócić uwagę w zależności od zapotrzebowania, czyli sytuacji, w jakich będziemy je użytkować.