Kino domowe to świetna rozrywka dla wszystkich bez względu na płeć czy wiek. Od tradycyjnych zestawów kinowych z telewizorami coraz częściej się odchodzi wybierając projektory cyfrowe.

Te kiedyś kojarzone z kiepską jakością obrazu zostały udoskonalone odwzorowując perfekcyjnie obraz, tak jak w przypadku telewizorów. Kina domowe to spora inwestycja, jeśli podejdziemy do niej profesjonalnie i kompleksowo.

Znaczenie ma nie tylko przekątna naszego obrazu ani nawet ilość głośników, ale urządzenia dodatkowe takie jak przedwzmacniacze, wzmacniacze procesory cyfrowo-analogowe i wiele innych. Wzmacniacze mają na celu nie tylko przekonwertowanie formatu zapisanego pliku, ale przede wszystkim odtworzenie fonii oraz obrazu w jak najlepszej jakości.

Na rynku znajdziemy wiele wzmacniaczy nowych oraz używanych, droższych i tańszych. W większości przypadków cena jest adekwatna do tego, co możemy uzyskać.

Dwie znane marki: Hegel i Advance Acoustic oferują wzmacniacze bardzo dobrej, jakości. Cena to kilkanaście tysięcy.

Czy bez tych wszystkich dodatkowych urządzeń nie można cieszyć się kinem domowym? Oczywiście, że można skorzystać z różnych systemów od mini do tych bardzo rozbudowanych to w zasadzie zależy od potrzeb. Jeśli kino domowe ma być tylko rozrywką dla domowników to oczywiście inwestycja kilkudziesięciu tysięcy może okazać się zbędna.

Inaczej sprawa ma się w przypadku zapotrzebowania firm na przykład eventowych czy szkoleniowych w takie sprzęty, które nie mogą sobie pozwolić na zakłócenia.