Wszyscy ci, którzy kochają słuchać muzykę, robią to często, a co więcej przywiązują dużą wagę do jakości odsłuchu, potrzebują dobrego zestawu głośników. Wybierając spośród różnych sprawdzonych firm, produkujących sprzęt audio, wielu z nich stawia na sprzęt marki ProAc. Firma ProAc to jeden z ulubionych koncernów audiofilów.

Działa na rynku od wielu, wielu lat pod przewodnictwem Stewarta Tylera, który jest jednocześnie głównym projektantem sprzedawanych przezeń głośników. Zestawy, wypuszczane do sprzedaży przez ProAc charakteryzują się indywidualnym dostrajaniem oraz ekskluzywną, drewnianą obudową. Kosze, kopułki oraz magnesy są unikalne i dostosowane do konstrukcji, opracowanej specjalnie na potrzeby firmy.

Jedną z flagowych serii koncernu są zestawy głośnikowe spod szyldu ProAc Studio. Drewniana skrzynka jest w nich standardowo oklejona fornirem (znak rozpoznawalny dla produktów, wychodzących spod ręki projektantów tej firmy). Podobnie jak inne modele, egzemplarze, należące do grupy Studio, nie należą do najtańszych.

Dzieje się tak z powodu bardzo precyzyjnego wykonania i indywidualnego dobierania poszczególnych podzespołów. Seria stawia na całkowitą prostotę. Głośniki wysokotonowe zostały nieco przesunięte, dlatego też kwestią problematyczną może się okazać właściwe rozmieszczenie zestawu.

Ich parametry dają dobre wyniki dynamiczne, zapewniając idealnie czyste brzmienie. Niespotykana zdaje się przede wszystkim jego naturalność, gdyż dźwięk nie idzie w stronę analitycznej precyzji, a przy tym nie zostaje brutalnie stłumiony.