Odtwarzacze audio to bardzo szeroki temat, oferowane są przez różnych producentów z różnymi akcesoriami oraz walorami odbioru dźwięku. SACD to skrót od Super Audio Compact Disc.

Skrót ten oznacza klasę oraz standard nośnika dźwięku, został on opracowany przez dwie olbrzymie korporacje Sony oraz Philips. Dysk generalnie z wyglądu przypomina odtwarzacz DVD niemniej jednak różni się specyfikacją i parametrami, a co za tymi idzie odtwarzacze SACD są zdecydowanie droższe.

W dobie wszechogarniającej techniki i technologii producenci sprzętów audio stawiają, na jakość dźwięku, stąd tak liczne akcesoria (wzmacniacze, przedwzmacniacze, słuchawki, głośniki etc.), które można dokupić do sprzętów i ogólnie ich standardy.

Sprzęty odtwarzające dźwięk, w jakości super kosztują powyżej dwóch tysięcy, a kupić je możemy w sklepach stacjonarnych lub online. Wyróżniamy trzy wersje dysków SACD: single layer – dysk jednowarstwowy, którego odtworzenie jest możliwe tylko w urządzeniach zgodnych z SACD, dual layer – dysk dwuwarstwowy z dwiema warstwami HD oraz hybrid – dysk hybrydowy odtworzenie możliwe jest na sprzętach zarówno CD jak i SACD.

Dla użytkowników coraz częściej ważne jest zastosowanie takiej technologii, by nie ograniczała się tylko do jednej formy odczytu. Dzięki możliwości podłączenia innych urządzeń, radio internetowe może brzmieć w standardzie super.

Odtwarzacze obsługiwane są z perspektywy pilota, większość kompatybilna jest z aplikacjami oferowanymi w systemach Ios i Android dedykowanych smartfonom.