Słuchawki to sprzęt, który bardzo często kupowany jest z przypadku. Nie zastanawiamy się nad tym czy są funkcjonalne i wygodne, ale kierujemy się ich wyglądem czy cenę.

W rzeczywistości dla tych, którzy spędzają w nich wiele godzin nie pozostaje bez znaczenia jak i z czego są wykonane. Coraz popularniejsze stają się słuchawki bezprzewodowego z prostej przyczyny, czyli braku okablowania, które mniej lub bardziej przeszkadza podczas użytkowania.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując słuchawki bezprzewodowe? W pierwszej kolejności na sposób komunikacji, czyli przekazywanie dźwięku z urządzenia do słuchawek. Komunikacja radiowa dość szybka niemniej jednak częste jest opóźnienie oraz zniekształcenia w postaci szumów.

Komunikacja oparta na podczerwieni, coraz rzadziej wykorzystywana w związku z tym, że słuchawki muszą znajdować się w bliskiej odległości od nadajnika kupowane zwykle przez miłośników gier komputerowych. Komunikacja bluetooth również mniej popularna jak w przypadku podczerwieni, ponieważ nie każde urządzenie posiada funkcję bluetooth, co za tym idzie niemożliwa jest kompatybilność.

Komunikacja Wifi obecnie najczęściej wybierana ze względu na duży zasięg. W dobie kompresji wszystkiego, co jest tylko możliwe, ważne jest również to czy słuchawki bezprzewodowe, czyli jakby nie patrzeć praktyczne i wygodne możliwe są do złożenia.

Co więcej, jeśli nie lubimy dużych słuchawek nausznych możemy wybrać te douszne. Bez względu na to, które wybierzemy warto zapoznać się ze specyfikacją, czyli: czułością, głośnikami, membranami, impedancją.