Kiedy ktoś decyduje się na zakup instrumentu elektrycznego, takiego jak gitara lub myśli o przewodowym mikrofonie, powinien od razu zadbać o odpowiedni wzmacniacz. To dzięki niemu dźwięk, wydobywający się ze sprzętu bądź przez niego generowany, stanie się odpowiednio nagłośniony. Jedną z wielu polecanych firm, produkujących różnego typu wzmacniacze muzyczne jest marka Diamond Amplification.

Jej założycielem, od nazwiska którego zresztą wziął się pierwszy człon nazwy, jest Jeff Diamant. Sprzęt, produkowany przez tę firmę, prezentuje różnorodne parametry. Obudowy wzmacniaczy, bez względu na to, czy są dedykowane do wykonywania lekkiej czy ciężkiej muzyki, zawsze charakteryzują się dobrym przenoszeniem pasma dźwiękowego.

Innym rozpoznawalnym elementem tych urządzeń są solidne obudowy, odporne na zniszczenia i ewentualne upadki czy uderzenia. Diamond Amplification stawia też na nowoczesny design oraz prostotę kształtów (wzmacniacz nie potrzebuje wymyślnych projektów wizualnych). Częstym rozwiązaniem jest natomiast stosowanie w poszczególnych egzemplarzach fluorescencyjnych wskaźników mocy wyjściowej, które zasila wówczas z osobnego transformatora.

Większość modeli, produkowaną przez tę firmę, posiada dużo dodatkowych funkcji. Można więc dowolnie sterować brzmieniem, wzmacniać je i nieco modulować. Część egzemplarzy jest na przykład wyposażonych w podwójną regulację głośności.

Co więcej, da się do nich podłączać dodatkowe akcesoria, przetwarzające dźwięk lub też wzbogacające go o dodatkowe efekty.