Bluesound to marka znana koneserom dźwięków oraz sprzętów odpowiedzialnych, co nieskazitelnie czyste brzmienie. Czym dokładnie się zajmuje to firma? Projektowaniem i produkowaniem urządzeń przeznaczonych do systemów audio z myślą przewodnią „multiroom”. To, co wyróżnia markę od innych to na pewno elegancki wygląd, chociaż wiadomo, że nie jest on najważniejszy, bo na pierwszym miejscu jest efekt w postaci dźwięku.

Wieża, gramofon, komputer czy telewizor bez względu na sprzęt w ofercie Bluesound znajdziemy zestawy, które wspomogą urządzenia, które już mamy. Chociaż w dzisiejszych czasach wszystko ulega minimalizacji i doprowadzania do tego, że urządzenia i sprzęty są coraz mniejsze wielu ludzi wraca do „starych” rozwiązań. Stawiając na akcesoria oraz odtwarzacze, które może nie są skompresowane, ale gwarantują doskonałe brzmienie.

Bluesound łączy w sobie trochę historii z nowoczesnością poprzez komunikację Bluetooth, internetowe stacje radiowe. Jeden z ich produktów, czyli serwer muzyczny otrzymał w 2014 roku nagrodę w kategorii systemów strefowych. Dzięki temu urządzeniu płyty mogą być nie tylko odczytywane, ale również zgrywane i przetrzymywane na wbudowanym twardym dysku.

System sterowany jest za pomocą aplikacji na smartfonach, komputerach oraz tabletach. Jedno urządzenie, dzięki któremu muzyka w domu czy mieszkaniu może rozbrzmiewać w rytm jednej melodii lub w każdym pomieszczeniu innej. Bluesound należy raczej do marek premium, czyli tych cechujących się wysoką, jakością i proporcjonalnie wysoką ceną.