Najpopularniejszą technologią, często stosowaną we współczesnym świecie, jest transmisja bezprzewodowa. Używa się ją zarówno w firmach, jak i prywatnych domach, by umilić sobie czas i jednocześnie ułatwić wiele czynności. Wśród producentów urządzeń, łączących się w mobilny system bezprzewodowy, wyróżnia się koncern Bluesound.

Wspomniana wyżej firma istnieje na rynku od niedawna. Urządzenia, które tworzy, są tak pomyślane, by bez problemu komunikowały się między sobą, a także z centralą za pomocą specjalnie skonfigurowanej sieci domowej. Każdy sprzęt posiada manualne, fizyczne przyciski na obudowie, jednak dużo wygodniejsze jest obsługiwanie ich za pośrednictwem panelu dotykowego, które to umożliwia tablet.

On lub smartfon mają stanowić swoiste centrum dowodzenia, zarządzane przez specjalną aplikację. Program jest dostosowany zarówno do oprogramowania Apple, jak i systemu Android. Nie brakuje również wersji na telefony, zarządzane przez Kindle lub Microsoft OSX.

Odtwarzanie pliki mogą tak naprawdę pochodzić zewsząd. Doskonałym źródłem okaże się zarówno laptop lub smart fon, jak i sieć domowa, radio internetowe czy dysk USB. Co ciekawe, system Bluesound ma wciąż aktywny system bluetooth, by w przypadku odwiedzin ktoś, kto nie jest wpisany do sieci na stałe, mógł się do niej tymczasowo podłączyć.

Siecią zarządza własny system BluOS, który zajmuje się zarządzaniem danymi, znajdującymi się w podłączonych urządzeniach oraz plikami, przebywającymi w wirtualnej chmurze. Bluesound stale wprowadza uaktualnienia swojego systemu, starając się sprostać potrzebom swoich klientów.