Podczas słuchania ulubionej muzyki lub oglądania telewizji, bardzo ważne jest odpowiednie nagłośnienie. Najtrudniej o nie zwłaszcza w domu, gdzie pomieszczenia nie zawsze charakteryzują się idealnymi warunkami akustycznymi. W momencie, gdy chce się jakoś zwalczyć trudności w wytłumieniu pokoju, warto nabyć amplituner stereo.

W momencie, gdy planuje się często oglądać filmy, istotna staje się kwestia jakości dźwięku. Zestaw stereo musi spełniać najwyższe standardy – w momencie, gdy do dyspozycji ma się jedynie niewielkie, źle wytłumione pomieszczenie, jedynym ratunkiem będą duże kolumny, dające odpowiednio trójwymiarowe wrażenie. To właśnie amplituner ma nadać prawdziwej głębi odtwarzanej ścieżce dźwiękowej.

Dzięki niemu nawet w niewielkim mieszkaniu można uzyskać efekty, typowe dla ogromnej sali kinowej. Niektóre z amplitunerów mają wielkość zwykłego odtwarzacza płyt CD, dlatego też nie zajmują dużo miejsca. Wbrew pozorom, niewielki rozmiar nie wpływa na jakość odbioru, dlatego też na takie rozwiązania obecnie stawia się najczęściej.

Podczas poszukiwań urządzenia, najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu, gdzie możliwy będzie odsłuch próbny. System stereofonii wielokanałowej sprawdza się też doskonale w przypadku gier video. Wówczas osoby, uczestniczące w zabawie, mogąc się w nią lepiej wczuć, niemal przenosząc się do wirtualnego świata.

System stereo będzie też idealny do odsłuchu muzyki. Jeśli tylko zaufa się sprawdzonej firmie i wybierze sprzęt z odpowiedniej półki, uzyska się głębię, znaną dotychczas tylko z profesjonalnych koncertów, granych na żywo.