AV to skrót od dwóch słów audio, czyli dźwięk oraz video, czyli obraz. Ze sprzętów AV korzystamy każdego dnia telewizory, smartfony, tablety, komputery, radia i inne odtwarzacze.

W większości przypadków zarówno dźwięk, jaki obraz są równorzędnie ważne. Do akcesoriów AV zaliczmy słuchawki tu z rozróżnieniem na przewodowe oraz bezprzewodowe, wzmacniacze, przewody oraz głośniki.

W wielu przypadkach bez względu na to czy chodzi o fonię czy obraz nie zastanawiamy się, nad jakością, ale kierujemy się szczególnie ceną. Praktycznie zawsze po fakcie okazuje się, że nasza oszczędność jest pozorna, ponieważ nie tak szybko sięgamy po droższe rozwiązania by ustrzec się przed doświadczonym już rozczarowaniem.

Akcesoria AV oferowane są przez wszystkie firmy, które zajmują się projektowaniem i produkowaniem sprzętu audio video i w zasadzie, jeśli szukamy akcesoriów do sprzętu, który mamy właśnie do nich najlepiej się udać. Jest wiele firm flagowych i prężnie działających na rynku niemniej jednak najczęściej wraz, z jakością wysoka jest również cena.

Z drugiej zaś strony, jeśli bierzemy pod uwagę zestawy domowe w postaci kina, hi-fi to z pewnością warto rozpatrzyć tą inwestycję, ponieważ zwykle użytkujemy takie sprzęty dłużej niżeli na przykład odtwarzacze MP3. Długoterminowość i jakość musi iść w parze z ceną.

Akcesoria AV możemy zakupić w sklepach stacjonarnych lub też w sklepach online, sklepach wielotematycznych, w przypadku sprzętów i akcesoriów producenci udzielają gwarancji na produkt zwykle dwuletnie lub trzyletnie.